Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
30 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
2 kwietnia, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Historia dekoracji z papieru

Czym są wycinanki z papieru? Bez dwóch zdań zna je naturalnie każdy z nas! Często odcinanie różnych konturów z pstrokatego papieru, gazet bądź kartonu definiuje się jako „umiejętność marnowania papieru”. W skrócie wycinanka powstaje z odcięcia większej ilości papieru w taki sposób, by reszta utrzymała się w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce uwielbiają siedzieć przy stole oraz stwarzać rozmaite wzory, zaś następnie nalepiać je na ściany albo zawieszać na lodówkę. Czy na ślubie wycinanki mogą być wdzięcznym dodatkiem? Czy potrafią pełnić funkcję fajnej, atrakcyjnej dla oka ozdoby? Oczywiście mogą, tylko koniecznie muszą być wykonane nadzwyczaj dokładnie. Warto jest używać tylko niezmiernie ostrych narzędzi, m in. nożyc bądź skalpeli. W odległych czasach posiłkowano się nożyczkami do strzyżenia owiec, bowiem były niesamowicie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich obecnie przygotowuje się prześliczne dekoracje ślubne, były ogromnie popularne w Chinach (albowiem to naturalnie tam wynaleziono papier). Z wspaniałych, różnobarwnych wycinanek konstruowano ozdoby do włosów przede wszystkim dla pań z dynastii Tang. Tymczasem na chińskich prowincjach, kiedy kończyły się zbiory, kobiety siedziały razem do stołu oraz wytwarzały wówczas ciekawe wycinanki papierowe. Każda dziewczyna musiała koniecznie wyuczyć się kilku technik wycinania wzorów, bowiem przed zamążpójściem były badane jej zdolności. Meksyk był innym krajem, w jakim wycinanki papierowe cieszyły się wielką sławą. Wycinano różnorakie wzorki z bibuły i następnie zawieszano je na wisiorach przy drodze. Przeważnie robiono to z okazji ślubu, chrztu potomka albo innych świąt kościelnych. Udekorowane miasteczko musiało wówczas wyglądać niesamowicie!

W Polsce wycinanki są obecne w sztuce narodowej, konsumpcyjnej oraz modzie. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają się na ręcznie robione zaproszenia dla gości, dekoracje w Kościele, numery ślubnych stołów oraz pozostałe dekoracje weselne. Wycinanki papierowe na wielu ślubach wcale nie są jedynie nic nie znaczącym tłem, lecz częstokroć stanowią motyw przewodni. Na przykład w czasie Wielkanocy górują barwne wycinanki z motywami roślinnymi. i zwierzęcymi.

Dekoracje ślubne wycinane z papieru

Jest mnóstwo technologii wytwarzania wycinanek papierowych, choć do najbardziej znanych należą te tworzone manualnie i przy użyciu lasera. Pierwsze są strasznie drogie, bo każda oddzielna wycinanka jest robiona na jednostkowe zamówienie. Dużo czasu zajmuje zrobienie wzorca, a w następnej kolejności wykonanie kilku analogicznych egzemplarzy. Wycinanki laserowe są znacznie tańsze, jednakże mówiąc w skrócie nie posiadają – jak to się zwykle mówi – „duszy”. Na ślub i wesele z pewnością trzeba wyłonić droższą opcję, jeżeli zależy nam na dokończeniu każdego szczegółu.

Efektownym zamysłem są kartki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, lecz również na pozostałe okazje, przykładowo narodziny potomka, Dzień Dziadka, z okazji Nowego Roku czy Walentynki. Na tej kartce mamy możliwość umieścić osobiście stworzony wiersz i autografy członków rodziny. Panie, które są rzeczywiście odważne, mogą skonstruować biżuterię z kolorowego papieru, np. ozdobę włosów. W szczególności, że standardowo wszystkie panny młode mają ubrane drogocenne błyskotki. Absolutnie nie chodzi tu o oszczędzanie, lecz o zahipnotyzowanie wszystkich gości w specyficzny sposób. Skonstruowanie opisanych dekoracji ślubnych można wyznaczyć osobie, która ma do tego dobrą rękę.

Kilka innych pomysłów na dekoracje weselne

Ślub jest ważnym widowiskiem, z tego względu ozdoby ślubne powinny być znakomicie dopasowane do stylu, w jakim będzie się ono odbywało. Od pewnego czasu dużo osób planuje wesele w formacie „produkcyjnym” czy kilku stylach jednocześnie Pierwszy styl bazuje na korzystaniu z „komponentów taśmowych”, a częstokroć samo wesele ma miejsce w wynajętym spichlerzu lub starej manufakturze. Z kolei drugi jest kierunkiem „nieograniczonym”, w jakim królują wątki roślinne oraz rzekomy chaos. Gustowne uroczystości, na których przybyli goście przyodziani są w markowe garnitury oraz suknie, stopniowo dobiegają końca. Obecnie górują prawdziwe tulipany we włosach, girlandy z lampionami zawieszone w wielu miejscach na sali, ciasteczka weselne skonstruowane w stylu vintage i przebrania dla przybyłych gości rodem z maskarad. Wszystko w sumie zależy od naszej inwencji i… wprawnego realizatora wesel. Dekoracje weselne muszą oczarowywać, ale mówiąc w skrócie nie taki, który zupełnie „zamaskuje” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem należy szczegółowo rozważyć, czy wszystko jest dopracowane. Skonstruowania elementów zdobniczych nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zaciekawiona opracowywaniem niebanalnych dekoracji czy planujesz wynająć dekoratora na swój ślub, wejdź w odnośnik tutaj – Dekoracje ślubne Toruń – a na pewno znajdziesz wszystkie przydatne informacje.

Komentarze są wyłączone.