Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
31 marca, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
3 kwietnia, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co wybrać? Drogi depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce mieć wspaniałe ciało, obowiązkowo bez ani jednego włoska! Większość z nas w ogóle nie chce trwonić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania owłosienia, z jakimi trzeba siedzieć pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, bolesny wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby usuwania włosów w domu – muszą raz na zawsze odejść. Został opracowany niedawno ich następca – profesjonalny laser, który potrafi wyeliminować włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest wyjątkowo męczące. Jest tego świadoma z całą pewnością każda kobieta. Wyrastające włoski są odporniejsze, mają intensywniejszy kolor i coraz trudniej się ich pozbyć. Jeśli pragniemy iść na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wówczas musimy zdecydowanie wiedzieć w jaki sposób wykonać wszystkie czynności, gdyż można zrobić sobie krzywdę, a konkretniej skaleczyć skórę. Mówiąc w skrócie nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, gdyż to esencja doskonale gładkich nóg (bądź innych części ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa współczesnych technik i wybrać laser? To niezawodna technika, ale w zasadzie nie jest wcale taka łatwa. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka kosztownych sesji, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy już na zawsze. Szczególnie istotne jest przygotowanie się do takiego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i ładną, ładną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeżeli kupiłaś w sklepie jednorazowe golarki to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, co daje blisko 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna lub plastry z woskiem tylko na pozór są ekonomiczne, ponieważ musimy taki system stosować przynajmniej przez 30 minut co 2 lub 3 tygodnie. Co więcej dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz kolejne kosmetyki, które mają odwlekać wyrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest przykra i rzeczywiście dzięki niej można mieć w najbliższym czasie problemy z wrastaniem włosów. A ponadto wcale nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, można śmiało potwierdzić, iż epilacja laserowa jest najwydajniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż dostateczna. Dużo Pań dowiaduje się o tej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, m in. ciepłym woskiem. W sumie nie decydują się na to, ponieważ krótko mówiąc nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Poza tym o depilacji przy użyciu lasera krąży kilkanaście nieprawdziwych opinii.

Powód? Bowiem wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są traktowane wymiennie Widać to choćby po tekstach w sieci, albo ocenach różnych osób na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest duża i mówiąc w skrócie nie polega wyłącznie na tym, iż w pierwszym z tych wyrazów nie ma magicznej literki „d”. W klasycznej depilacji (np. za pomocą wosku bądź depilatorem) włosek jest usunięty, lecz wyłącznie na pozór. Pełna cebulka i brodawka odżywiająca włosek pozostają zdrowe. Z tego względu depilację należy codziennie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia włosek, cebulkę oraz tę brodawkę – zaś rezultatem jest brak szansy odbudowy włoska i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W trakcie wizyty dostarczany jest impuls. Melanina, a więc barwnik znajdujący się w środku każdego pojedynczego włosa, pochłania przesyłane światło. W trakcie oddziaływania urządzenia wytwarza się ciepło, zaś włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera polega na tym, czy natychmiast zniszczy poszczególne cebulki z włosem czy tylko je nadwyręży. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w domach lub salonach kosmetycznych wyłącznie zaburza mechanizm odrastania włosa. Więc po krótkim czasie tworzą się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Czucie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednakże ogólnie rzecz ujmując nie możemy bez żadnych wątpliwości potwierdzić, iż epilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie przekazywania impulsu Klientki mówią o tym, że doznają leciutkie ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, natomiast najgorsza w strefach intymnych i pach. Jest to jednak naprawdę niewielki, niewiele znaczący ból, bo na całe życie pozbywamy się owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednorazowy zabieg bez wątpienia nie nie usunie całego owłosienia. Światło lasera usuwa w trakcie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków wystarczą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u około 20% osób nieodzowne są zabiegi przypominające, bowiem przeważnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie mogą zacząć odrastać i należy udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Barwnik włosów do niedawna był nadzwyczaj ważny, natomiast lasery dostępne na rynku nie potrafiły poradzić sobie z włosami jasnymi, rdzawymi bądź siwymi. Płowe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, bo urządzenia miały dylemat z odróżnianiem włosa od skóry. Aktualnie korzysta się raczej z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w innowacyjne akcesorium do oceny włosów oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się realne epilowanie chociażby szczególnie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – hebanowe, czekoladowe – i prawie niewidoczne, np. rude i platynowe. Impuls świetlny jest dobrany do barwnika włosów i tonu skóry, ażeby nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są więc zawsze bardzo starannie wybierane, by pacjentki czuły maksymalny komfort w czasie terapii.

Kto nie powinien nadal skorzystać z terapii depilacji przy użyciu lasera? Bez wątpienia Klientki, które posiadają jasnoszare włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a terapia najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być wypielęgnowana, ogólnie rzecz ujmując nie może być na niej jakichkolwiek skaleczeń, ani suchych obszarów. Na parę dni przed zabiegiem trzeba przeznaczyć parę chwil na porządną pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, kremu barwiącego etc.). Wyjątkowo ważne jest jeszcze porządne ogolenie skóry, bo nie możemy depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje pewność komfortowego oraz jako tako niebolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed terapią każda kobieta bezwzględnie musi wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Wtedy dostosowywana jest do partii ciała głowica – mniejsza bądź o większych gabarytach zależnie od wskazanej partii ciała. Okazalszą wykorzystuje się na dużych obszarach, przykładowo nogach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Jedna i druga jest przybliżana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z daleka wygląda to w taki sposób, iż jakaś lampa z koralowym światłem jest przybliżana na okrągło do ciała. Po depilacji kosmetolog pociera kremem uśmierzającym ból cały rejon, na którym zabieg był robiony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Bezzwłocznie po kuracji i przez parę następnych dni musimy bezwarunkowo pokrywać miejsca po epilacji kosmetykami, które w swym składzie mają panthenol lub odmienne substancje wychładzające oraz łagodzące. Przez prawie tydzień wcale nie wolno złuszczać naskórka, trzeba zrezygnować całkowicie z kosmetyków wysuszających, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, wcale nie można ich zrywać (ponieważ powstaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji całego ciała. Mamy możliwość więc pozbyć się na zawsze niepożądanego owłosienia z ud, stref intymnych, pach. To kapitalny zabieg dla osób, które mają zbyteczne owłosienie w obszarze twarzy albo na pośladkach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest co najmniej kilka typów dolegliwości, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji laserowej. Są to między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, choroby nowotworowe, bielactwo czy dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog w ogóle nie zrealizuje depilacji, jeżeli przyjmujemy specyfiki z retinoidami czy pijemy pewne zioła. Zabieg musi obowiązkowo być przeprowadzony pod okiem dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim omówić wszystkie komplikacje pojawiające się bezpośrednio po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Ogólnie rzecz ujmując, zabiegowi epilacji przy użyciu wiązki lasera można poddać się kiedy tylko chcemy. Musimy jednakże pamiętać, że po zabiegu nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, uczęszczać na basen czy próbować kosmetyków na bazie alkoholu (silnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy wykonać pod koniec roku, ponieważ finalny zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Kompletna terapia trwa dosyć długo, bo nowe sesje muszą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasowych. Listopad i grudzień zatem to idealny moment, aby zacząć działać, a wiosna, ażeby odsłonić ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.