Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja witryn WWW na WordPress
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet korzystania z usług biura rachunkowego da się wskazać dużo. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się łączność z wykształconym księgowym, to jeszcze dobrej jakości obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów czy kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe jest dość zmiennie, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dopasowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały odpowiednią strukturę, kompletne dane i zachowają wymagany porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w biznesie. Poza tym klienci biura rachunkowego z reguły mają dostęp do informacji, a nawet pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach i możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie działalności.

Zgodność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie finansowe operacje przedsiębiorstwa ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, więc są najważniejszym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty dostarczane były w komplecie i miały właściwą strukturę i wszystkie niezbędne dane. Istotne, żeby klient udostępniał dowody skrupulatnie, by księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Technika wysyłania dokumentów do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych konieczne jest przesyłanie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przekazywać prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe z reguły używają programów księgowości online. Ich podstawową zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia uzupełnianie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online zbierane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Ponadto programy elektronicznej księgowości są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, żeby były zgodne z najnowszymi przepisami i zapewniały bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Opróćz tego wiele biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Istotnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym atutem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się zmianami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.