Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Lampa Beyond

Jak wybielać zęby, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od dentysty jest oceniane jako główny ze skutecznych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, można bez problemu wypracować biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z uwagi na włączenie do posiłków np. barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wymienianych należą kawa, soki i niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było usuwanie rezultatów spożywania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielające u stomatologa, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najlepsze, fachowe wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania przynosi najlepsze efekty w krótkim czasie.

Pośród najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, zapewniająca zadowalające oraz trwałe rezultaty nawet po pojedynczym zabiegu naświetlania. Dodatkowo ten typ zabiegu eliminuje do 96% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest wyłącznym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Dodatkowo także siła naświetlania lampy może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania

Wielu ludzi marzy o wspaniałym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tej przyczyny wszędzie znane są różne metody wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są oczywiście wybielające pasty do zębów. Dość skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo powszechne są paski, lakiery oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, jednak często to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem wybielania zębów jest dokładne oczyszczenie ich u stomatologa np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są też wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz korzysta z nich według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, by wybielanie było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak teraz wiadomo wszelkie babcine sposoby, choć na pierwszy rzut oka działają, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz szybko drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie oceni, która technika wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto zobaczy stan jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem konieczne będzie najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy zadbać, aby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej wybrać fachowe wybielanie u stomatologa. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy widoczne będą skutki wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle tuż po wybielaniu należy też stosować tzw. białą dietę, by nie zniszczyć dopiero co osiągniętego efektu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety odsłania naturalny odcień zębów, które czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek używanych leków lub w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor według pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać też niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Z uwagi na to warto przed wybielaniem skonsultować się ze stomatologiem, aby sprawdził, która technika będzie najwłaściwsza.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.