Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale też kształtują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają ciągle ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, najnowsze techniki powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju dodatnio oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność i zwalniają proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie ciekawią tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia i opracowane diety. Innowacyjna technologia pomogła sporządzić metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, ze względu na co znacznie prościej jest je odessać lub przetransportować do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają również dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, zminimalizować zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją też sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują lepsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które działają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu część zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.