Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – zabiegi odmładzające
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019

Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na rynku znajdujemy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu opatentowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, wykonane z podwojonych ścianek, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki cieplnej. Ścianki są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest warstwą odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w wysokiej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także zastosowaniem, na przykład, istnieją termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do posiłków, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one po pierwsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając długie godziny w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy samotna, w góry, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się satysfakcjonującego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najpopularniejsze, jako, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna sprawa jaką powinno się rozważyć przed zakupem jest korek, przez który może uciec wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z gwintem i łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wyprawę należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.