Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, żeby nie przeciążać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.