Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u stomatologa
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kamień czy kostka
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy efekt musieli czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość poznania rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i efekt zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u dentysty

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się poprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na zęby. Licówkami da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.