Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – jaki najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk powinien być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, staną się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskiem należy porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.