Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
24 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
30 marca, 2017

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały obie metody w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włoski trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa zwykle parę dni. Niekiedy u pewnych Klientek w zasadzie nie trzeba tyle czekać, a włosy zaczynają się pojawiać zaraz po jednej dobie. Taka taktyka jest wyjątkowo komfortowa, choć przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt kruchych naczynek krwionośnych, których nie można podrażniać gorącym woskiem. Potrafią tworzyć się wówczas zaczerwienione, rozległe plamy oraz dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog nanosi gorący wosk na dowolne partie ciała, zaś następnie przykleja specjalne plastry bądź długie części materiału. Błyskawicznym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włoskami. Ta technika jest dla wrażliwych Kobiet szczególnie przykra. Bolesność zależy tylko od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Naskórek po sesji woskiem jest zaczerwieniona tylko odrobinę, ale sugeruje się przez przynajmniej kilka dni rezygnować z bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich zastosowano epilację.
Należałoby bez wątpienia zobrazować zabieg depilacji laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a raczej epilacji – wystarczy przygotować wybrany obszar jeden dzień wcześniej. Musimy starannie ogolić nogi zwykłą jednorazową golarką. Absolutnie nie musimy „hodować” włosów przez ileś dni, a taka zasada jest dużym ułatwieniem w czasie depilacji. Sam zabieg następuje w przeciągu 20 minut, ale najpierw musimy wypełnić ankietę informacyjną lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest na przykład stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która bardzo podrażnia skórę. Absolutnie nie wolno także opalać się na ponad 10 dni przed i po terapii. Bardzo ważne jest też to, ażeby krótko mówiąc nie używać peelingów miejsc, które będą poddane epilacji za pomocą lasera na jeden tydzień przed oraz po sesji. Mówiąc w skrócie nie można też eksponować ciała na promienie słoneczne podczas następnych sesji, dlatego jesień oraz zima są perfekcyjnym okresem. Klientkom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem jasnego ołówka zamalowuje na skórze wszelakie przebarwienia, piegi i znamiona, ponieważ laser weryfikuje intensywniej zabarwione rejony skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny jeśli chodzi o włoski mocne oraz o czarnym zabarwieniu – szybko mamy szansę je usunąć. W salonach, w których wykonuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg depilacji przy użyciu wiązki lasera na pewno wykonują zawodowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby rejonów ciała, do jakich ciężko dotrzeć, typu pachy, strefy intymne i o większym zakresie pracy, którą można szybko usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka chwili „ciągnie” naszą skórę, unicestwia centralną część włosów i przerzuca się na nowy obszar skóry. Jeśli mamy na względzie wieloraką grubość włoska, miarę melaniny czy liczebność owłosienia, mówiąc w skrócie nie można naprawdę obliczyć, jaki zyskamy efekt po jednej wizycie. Zwykle niszczonych jest do 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Panie, które niespodziewanie spotykają się z redukowaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, koniecznie powinny to przeczytać. Do zabiegu powinniśmy obowiązkowo „wyhodować” włoski oraz to jest zapewne najbardziej kłopotliwe. Poza tym te Panie, które nigdy nie były na przytoczonym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się spodziewać, iż zabieg w zasadzie nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak zależy od techniki wykonywania zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku wykona to szybko oraz beż żadnych kłopotów, w ogóle nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej kolejności nanosi proporcjonalnie podgrzany wosk, zaś po chwili przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz gwałtownym ruchem wyciąga włoski. Krótko mówiąc podczas sesji można odczuć wyłącznie oberwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najostrzejsze.
Nogi są błyskawicznie jedwabiście gładkie – to nie ulega wątpliwości zabieg dla Klientek, jakie oczekują niezwłocznego efektu. Cała procedura trwa niecałe 20 minut, zaś aksamitność utrzymuje się przez mniej więcej 2 tygodnie. Włosy, które zaraz potem rosną, są o wiele subtelniejsze i mają jaśniejszy kolor. Prócz tego nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić drobiazgową ankietę, którą potem konsultuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania jeszcze w trakcie usuwania owłosienia. Nie należy zupełnie martwić się o ból, może jedynie trochę szczypać „wciągana” przez okazalszą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych miejscach można mieć odczucie dyskomfortu, między innymi w okolicy kolan. W czasie wizyty należy mieć na uwadze to, iż będzie unosił się lekki zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest błyskawiczny i często przyjemny. Kosmetolog instruuje Klientki, iż usunięta zostanie jedynie spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włosa – inne muszą w takim przypadku wzrosnąć, ażeby wolno było je wyeliminować laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się rozkruszać, na przykład gdy będziemy przecierać skórę po prysznicu. Kolejne włosy będą słabsze i będą także dużo wolniej wzrastały. Wystarczy będzie zaobserwować partie, gdzie będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po zabiegu może być podrażniona i w tym okresie można korzystać z pantenolu. Pojedynczy zabieg nie da zadowalających efektów, tylko kompletny pakiet potrafi wykluczyć włoski definitywnie (i przenigdy nie odrosną).
Uogólniając: w przypadku kiedy chcemy zdecydować się wyłącznie na pojedynczy zabieg, mamy szansę wybrać epilację gorącym woskiem (natomiast po jakimś okresie włoski będą odrastały takie same). Ale w przypadku kiedy ktoś chce usunąć owłosienie definitywnie, warto zainwestować w serię wizyt epilacji za pomocą lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.