Sprzątanie biur i zakładów pracy

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie domu pianą poliuretanową
1 października, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Zadbane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki potencjalni klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni pojedyncza osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może nie wystarczyć, z tej przyczyny sporo firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Nic zadziwiającego, że firmy sprzątające stają się o wiele bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Serwis firm sprzątających obejmuje wiele działań porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, należy konkretnie podkreślić w umowie, jakie usługi będą potrzebne, a obok tego w jakich dniach i godzinach mają być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w galeriach handlowych. Warto także ustalić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy na tydzień, natomiast tam, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, należy skupić się na samych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają generalnie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg albo wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi również czyszczenie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje pranie wykładzin lub mebli tapicerowanych. Oferowane są często usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Ponadto w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej warto rozpocząć od sprawdzenia proponowanych usług, by zdobyć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Obok tego należy sprawdzić opinie oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających ustalenia między stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz takich, o których trudno znaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, by wykonanie usług przebiegało sprawnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę także na pilnowanie grafika pracowników oraz na zapisy na listach kontrolnych, wskazujących na częstotliwość przeprowadzanych usług. By znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, warto też jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie samodzielnie udostępniał konieczny sprzęt oraz środki czystości, lepiej dowiedzieć się, czego używa konkretna firma w swojej pracy. Czasami firmy zachęcają do współpracy, zapewniając stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie da się kupić w zwyczajnym sklepie lub drogerii.

Czy warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch bazowych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Poza tym, w przypadku, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, zatrudniając profesjonalną firmę, zdejmujemy ten obowiązek z pozostałych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują prawdziwe przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz dokładniej, a do tego całkowicie dyskretnie, jeżeli dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa także na zdrowie pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.