Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, co powoduje, że staje się ona wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalne urządzenie i przenikają w głąb skóry. Docierają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technika HIFU może być też stosowana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą redukcji cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 17 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się znacznie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się zbyt ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane w trakcie operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie metoda laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej dokładna i znacznie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne metody, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Pozytywnie wpływa również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, aby stworzyć przewidywany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.