Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów – gdy nie ma czego leczyć
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania roślin w ogrodzie
25 sierpnia, 2020

Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, jakie często można przejrzeć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer ciągle się udoskonala – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne uroczystości. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by minął w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej kwestii podstawową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób zespół dba o schludność salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony raczej nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość sprzętu i produktów, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.