Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw
18 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
2 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie nierzadko próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie starcza nam już tradycyjne wyskoczenie na drinka, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na fajną integrację pracowników lub wieczór z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy entuzjaści tej bogatej w adrenalinę rywalizacji wybrali laser tag – często nazywany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opisujących proces zwiększenia renomy paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie znamy najważniejsze różnice pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera fizycznej amunicji, która towarzyszy nam w popularniejszej kategorii paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie występuje. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz niezależnie od tego – ostrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy zarówno pojedynkujących się jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy stosować zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może towarzyszyć grupa kibiców, usytuowana tuż obok centrum wydarzeń.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co w kwestii światła, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy i zasiadający na widowni mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich trzeba przywołać kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, przyśpieszone bicie serca i świetna zabawa wiążą się z niezbędnymi środkami ostrożności i grubymi mundurami. Z pewnością to ostatnie nie jest wygodne, gdy na termometrach odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, przez to zyskujemy wygodę oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, iż amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – powiększa się gromada prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – choć zazwyczaj firma może poprosić o wymagane specjalne potwierdzenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie lwia część czytających minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. W obecnych czasach paintball laserowy powoduje, iż możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Co bardzo istotne – w paintballu laserowym nie działa zasada, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Czyż tak nie jest lepiej? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna firma proponująca możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez żołnierzy z naszego kraju lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że oprócz tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o trafieniu albo końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niebanalne elementy, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak wieloletni fan wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Opisaliśmy już dużo zalet paintballa laserowego. Te argumenty, w parze ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami prowadzą do tego, iż ten typ rozrywki jest bardzo dobrym zamysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w gronie zgranej grupy osób, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu niezapomniany wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna balanga klubowa jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka zestawi kapitalną zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Warte podkreślenia jest to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Laser tag jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub rozkręcić młodszemu pokoleniu letnisko.

To trzeba mieć na uwadze – lwia część spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a ze względu zwiększoną popularność laser tagu, trzeba zagwarantować sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy już mamy ustaloną godzinę, trzeba przyjcie odrobinę wcześniej oraz otrzaskanie się ze zwyczajami, dominującymi na terenie obiektu organizującego całość gry. Gdy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i ruszy wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.