Malowanie bawialni i sal zabaw

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED na każdą imprezę
12 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki
23 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to świetny patent na spędzenie popołudnia. Są one świetnym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować perfekcyjne miejsce do gier dla milusińskich, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór kolorów oraz tematów przewodnich występujących w świetlicach. Przestrzeń można dodatkowo udekorować dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór barw i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj obrazuje jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Bawialnię można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dodatki inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym patentem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale też pobudzimy kreatywność dziecka. Malunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeżeli wybierzemy jako motyw przewodni projektu na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest wybór niezagrażających substancji.

Plusy

Zastosowanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal zabaw to świetny pomysł na zaistnienie pośród konkurencji, a teraz ma to ogromną wartość. Brzdące zwrócą uwagę na interesujące rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu plastyków oferuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest także w szpitalach i domach dziecka. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malujemy bawialnie na życzenie —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.