Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie toczyło się podczas procesu sądowego? Czy sędzia stawia tylko niewygodne pytania? W jaki sposób przygotować się do postępowania, aby otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, że aktualnie procesy w kwestii rozwodów niestety nie są niczym wyjątkowym. Wiele obywateli wraz z kolejnymi miesiącami widzi swój błąd, jakiego się dopuścili w sprawie dopasowania partnera. W wielu przypadkach współmałżonek oszukuje, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź innych środków odurzających czy dręczy psychicznie. W takiej sprawie każdy z nas ma podstawę wnieść pozew o rozwód i oczekiwać potrzebnego orzeczenia sądu. Oczekiwanie na holu sądowym na zapoczątkowanie procesu na pewno jest niezwykle stresujące. Bynajmniej nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy mieć fundamentalną wiedzę w kwestii tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeżeli wiemy, że w pojedynkę niestety nie damy sobie rady, należałoby wtedy zwrócić się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam zebrać wszelkie obligatoryjne dokumenty.

Sprawę rozwodową realizuje zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to sędziowie ławnicy. Postępowanie będzie toczyło się bez uczestnictwa publiki, w konsekwencji z wyjątkiem sędziów, partnerów i powierników nikogo więcej w ogóle nie powinno być na sali. W ogóle nie musimy się w takim przypadku zadręczać, że kolega z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym pożyciu małżeńskim albo o tym, co stało się w naszej rodzinie. Następnymi szczeblami rozprawy są: pytanie partnerów, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie partnerów i finalnie – opublikowanie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia przeważnie zaczyna od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy partnerzy prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, to od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); w jaki sposób prezentuje się sytuacja z dziećmi? (czy osiągnęły pełnoletność, kto teraz ma nad nimi opiekę, jeśli matki bądź ojca w takim gospodarstwie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się względem któregoś z partnerów procesy dla rodzin? Czy jest w ogóle jakakolwiek perspektywa na zachowanie związku małżeńskiego? Po tychże zapytaniach sędzia przechodzi do przesłuchania krewnych. Może to uczynić na początkowej rozprawie lub dopiero na drugiej. Na wstępie przepytywani są obserwatorzy strony powodowej, zaś następnie – strony pozwanej. Od ilości obserwatorów zdarzeń zależy ilość spraw, zaś każdy z partnerów ma możliwość zwracać się do nich z pytaniami. Jeżeli małżonkowie i świadkowie będą już przepytani, wtedy sędzia przechodzi do przesłuchania współmałżonków. Mają opcję oni ukazać indywidualny punkt widzenia, odnieść się do tego, co ogłosił któryś z najbliższych lub sam małżonek.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, kiedy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, zwłaszcza niepełnoletniego
  • Stałoby to w rozbieżności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda jedynie odpowiedzialny małżonek, przykładowo ten który dokonał nielojalności (drugi małżonek jest zobowiązany przejawić akceptację na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości sprawach ma możliwość pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeśli zmierzamy do tego, aby sędzia zawyrokował winę jednej ze stron za upadek związku małżeńskiego. Mamy możliwość się również do niego udać wtedy, gdy: strony zajmowały łączny kapitał, zaś jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą w okresie ruiny; planujemy, aby były orzeczone alimenty na drugiego małżonka albo na niepełnoletnie dzieci; pragniemy mieć całą kontrolę rodzicielską albo pragniemy pozostałej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; okoliczność wymaga zasądzenia systemu użytkowania ze wspólnego domu, jego przydziału lub przyznaniu go jednemu z współmałżonków; powinno się zasądzić podział zupełnego majątku. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie jedynie w okoliczności rozwodu, lecz też w czasie separacji. Warto mieć na uwadze, że rozwód i separacją określają dwie rozmaite rzeczy, które choć są bliskie, lecz różnią się rezultatami. Osąd sędziego o rozwodzie przyczynia się do tego, że małżeństwo przestaje trwać. W sytuacji separacji związek jeszcze działa formalnie. Osoby, które wybrały separację, z jakiś względów nie chcą zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są nabożne lub posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Jest także coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja faktyczna, gdzie mąż i żona żyją samodzielnie, mianowicie nie zamieszkują tego samego lokalu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Koniecznie powinniśmy nosić ze sobą wszelakie potwierdzenia obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na orzeczeniu wyłącznej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne bądź filmiki. Musimy dowieść, że współmałżonek, przykładowo dokonał niewierności lub stale nadużywa napojów wysokoprocentowych. Skoro staniemy przed sędzią nie mając dowolnych dowodów w takiej sprawie (bądź nie mając świadków) uzyskanie rozwodu może trwać niesłychanie rozwlekle. Rozpoznanie sędziego będzie opierało się na przesłuchaniu stron oraz świadków. Jeżeli potrzebujesz solidnego prawnika, to kliknij w ów odsyłacz – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.