Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i balsamy do golenia, kosmetyki opóźniające odrastanie włosków, depilacja ksenonowa – to chyba najprostsze zwyczaje redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one wydajne? Zapewne sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, jednak po tym czasie procedurę dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest fundamentalny motyw wymyślenia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia na stałe. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to zamysł nowy, ponieważ w ostatnim czasie wiele osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najmodniejszym i najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a w dalszej kolejności wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę lasera. Takie rozwiązanie zapewniło wzmocnienie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia bądź oliwkowej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji czy posiadają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zdobył mnóstwo świetnych nagród. Co ważne, nie stwarza jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 wizyt, by ostatecznie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wyselekcjonujemy parę partii, m in. plecy i stopy równocześnie, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie jednorazowej wizyty. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włosy dobrze rozpoznawalne, najciemniejsze, które są w późnej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie dorastają jednocześnie, stąd też laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa na pewno daje dobre efekty?

Bez wątpienia są one o wiele atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji klasycznymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia potrafią uwidocznić się tylko indywidualne włosy (przykładowo w wyniku ciąży). Kobiety, które zdecydowały się na taki zabieg i publikują swoje uwagi na blogach w 99% są dumne z rezultatów. W szczególności, że jest to idealna technologia na wrastające włoski. A konkretnie? Poważnym rezultatem nieuważnych depilacji czy zwyczajnie podatności są małe ranki na skórze, rozognione grudki bądź krosty. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u lekarza jest niekiedy nieunikniona. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna gromadzić się ropa, natomiast wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, by poradzić sobie z tym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie obserwacji włosów i przystosowanie mocy wiązki światła. Lasery starszej generacji w zasadzie nie posiadają takiej zdolności, stąd też przed konsultacją trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner analizuje wiele paramentów jednocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosków. W ogóle nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie sprawiało ból czy wystąpią oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba również nabywać kolejnych golarek, inwestować w markowe urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Kobiety wolą epilację z powodów całkowicie praktycznych. Są w stanie zwyczajnie wyjść na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Dużym atutem dla Klientek depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego bardzo delikatnego miejsca. Ochładzający żel minimalizuje intensywność odczuwania kolejnych impulsów przekazywanych przez laser. Do innych plusów można doliczyć brak komplikacji po wizycie (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj nadzwyczaj kosztowne, zatem warto obejrzeć miejscowe propozycje i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawostki

W czasie trzeciej wizyty laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę usunąć blisko 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włosy chociażby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać nadmierne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery warianty laserów, stosowanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię trwała depilacja, wejdź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.