Gabinet stomatologii estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozrostu tecjnologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna

Komentarze są wyłączone.