ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.