Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy materac do spania
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie gwarantuje otrzymanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które poszerzą zdobyte zdolności. By podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można wykonać po zakończeniu szkolenia lub w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje w głównej mierze osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nieprzestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej czy gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając takie uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony w taki sposób, aby nastawił kierowcę na trudne sytuacje na drodze oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, jaki i pasażerów lub innych osób wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, w jakich prawdopodobna jest strata panowania nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy doskonalą swoje umiejętności, koniecznych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym elementem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Niezbędne materiały szkoleniowe i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia za pomocą wspaniałej organizacji oraz korzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do poruszania się w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, doskonałe warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego poruszania się w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

Komentarze są wyłączone.