Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis w Toruniu

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe zdrowie, ale także na skuteczność. Wysoka jakość powietrza I komfortowa temperatura, stanowią bazę naszej wygody oraz dodatnio wpływają na naszą motywację oraz chęć działania. Żeby zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku często rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania przynosząc nam komfort w czasie upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem doskonale sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, gdy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury wewnątrz mieszkania, przynosząc ochłodę oraz cieplny komfort nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma na celu oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się tylko podczas lata. Wiele klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to zimowego ogrzewania oraz pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, do czego pobierana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza reduluje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Zapewnia nam oszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz domu jest połączenie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.