Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
2 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie
4 stycznia, 2018

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Projekt domu potrafi bardzo zaangażować. Przemyśleć należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Wszystko musi być idealnie dopasowane, tak żeby każdy mieszkaniec miał swój własny kąt. Przeanalizować należy też o położeniu ciągów komunikacyjnych w planie, dzięki temu łatwiej będzie przemieszczać się w domu. Kluczową sprawą jest też wybór dopasowanej metody ogrzewania. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W takim przypadku przemyśleć należy zainstalowanie pieca węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale także na komfort użytkowania mieszkania.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Ciepło będzie uciekać. Znaczące straty są wynikiem niewystarczająco ocieplonego strychu. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie powinno się omijać. Sposób izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla uproszczenia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do izolacji domów jest spieniony polistyren. Posiada on wiele plusów:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednak nie nadaje się do ocieplania tych elementów domu, które są łatwopalne – dotyczy to przede wszystkim części z drewna. Opcją jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców zajmujących się termoizolacją. Wełna jest niepalna, doskonale izoluje przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę trzeba zabezpieczyć przed nasiąkaniem poprzez wykorzystanie materiałów zabezpieczających. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wersjach. Tworzy się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Oba składniki podgrzewa się i potem poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą wykorzystuje się do izolacji. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka doskonale przylega do niemal każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, już w kilka godzin można ocieplić nawet całą więźbę dachową.

Ocieplanie pianką PUR – dwie możliwości

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia sprawdzi się przy termoizolacji budynków od zewnątrz. stanowi też idealnym produktem izolującym przed wodą, przez to stosowana jest do ochrony fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka otwarto komórkowa jest bardzo lekka. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Wykorzystuje się ją do ocieplania wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR i jego zalety

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Stosowana jest jako materiał chroniący przed utratą ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Ocieplenie z pianki PUR nie stanowi zagrożenia dla alergików. Warstwa pianki nie pyli się, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka poliuretanowa jest nietoksyczna, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, przez co nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka PUR nie nasiąka i nie odkształca się. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, ponieważ doskonale przywiera do drewna, betonu czy papy. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Zastosowanie pianki likwiduje ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy jednolitą całość przez co nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość ocieplenia nawet złożonej więźby dachowej i to w błyskawicznym czasie. Dla porównania, ocieplenie z waty wymaga pracy kilku osób, docinania i stosowania dodatkowych wzmocnień.

Właściwa izolacja budynku to wydatek który trzeba przemyśleć i właściwie zrealizować. Przemyśleć trzeba plusy i minusy każdej z metod. Tradycyjne materiały stosowane do termoizolacji od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest pianka PUR. Pianka PUR jest doceniana przez specjalistów i praktyków, doceniają oni jej uniwersalność. Dużym plusem jest także niewielki czas potrzebny na ocieplenie. Pianka PUR sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale także jako izolacja budynków przemysłowych i gospodarczych.

Ocieplanie pianką PUR to sprawdzone i nowoczesne rozwiązanie, wypróbuj już dziś!

Pianka PUR,  zobacz więcej —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.