Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR
3 stycznia, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – możesz zaoszczędzić
8 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Wzmożona aktywność na basenie może odczuwalnie zreperować naszą wydolność. Może się to wydawać truizmem, lecz nawet dziś sporo otaczających nas jednostek nie wie ile dobrego może się zdarzyć, kiedy zapisze swojego brzdąca na basen, np. na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Tymczasem korzyści jest naprawdę mnóstwo, zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

Wiele par głowi się, jak zagwarantować swojemu brzdącowi zrównoważony i bezustanny rozwój. Świetnym rozwiązaniem może być zapisanie Twojego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego to może nam pomóc? Głównie dlatego, iż polega ono na wzbogacaniu naturalnego dojrzewania niemowlaka. Celem pływania niemowląt jest podtrzymanie reakcji płodowych, na których kompetentny szkoleniowiec winien bazować. Obowiązkiem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest zapewnienie przyjaznych warunków dla małego dziecka. Dziecię mające na koncie od kwartału do 3 lat nie może przebywać w basenie więcej niż 30 minut, a temperatura winna się utrzymywać na poziomie ok. 32-33 Celsjusza. Ćwiczenia nie są przesadnie zaawansowane, i zawsze bazują na miłym spędzeniu czasu. Ojciec i matka powinni uzyskać pewność, iż pływanie niemowląt nie będzie dla ich dziecka czynnikiem wywołującym stres. Gdy chcesz oddać swoje dziecko na takie lekcje, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Upewnijmy się też, czy kadra spółki proponującej zajęcia z pływania niemowląt spełnia nasze oczekiwania. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Proces zaznajomienia się z wodą na basenie zajmuje około 4 lat. Kiedy już nasze maleństwo nieco podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a docelową nauką pływania. Dla szkrabów w wieku od trzech do czterech lat, optymalne jest edukowanie w oparciu o dobrą zabawę. Nadszedł moment na poznanie zmian pozycji, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody oraz – co będzie niezwykle znaczące, opanowanie chwytów przyborów pomocniczych.

Dla dzieci od 4 lat w górę, polecamy już odrobinę bardziej skomplikowany poziom nauki. Przyszła pora na szkolenia bezpośrednio z instruktorem w basenie i oswojenie się z następującymi tematami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Wychodzimy z założenia, iż w na takim etapie życia dzieci winny już pokonać na własną rękę mniej więcej 10 m basenu. Polecamy wybrać taki kurs, który kończy się weryfikacją umiejętności.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepszym modelem nauki pływania jest miarowe doskonalenie umiejętności. Dzieciaki, które ukończyły 6 lat i lada chwila trafią do szkoły, powinny przejść do etapu nauki zaawansowanej. Zajęcia na sportowej pływalni mają mają na celu ogarnięcie wybranych stylów pływackich, m.in. popularnego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. Nie jest niczym złym, że próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan Waszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – to wszystko na basenie

Wzmożona aktywność na basenie – co może bardzo cieszyć – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które w dzisiejszych czasach wybiera się bardzo wiele kobiet. Nie powinno to dziwić – zestawienie dźwięków, ruchu i wody może, przy regularności, dać nam naprawdę fajne rezultaty. Aqua Fitness jest przy tym bezpieczny i wysoce wszechstronny. Woda z basenu ogranicza efekt grawitacyjny, a jeżeli znajdziemy dobry ośrodek zapewniający takie zajęcia – wtenczas fachowe zaplecze sprzętowe, w który ośrodek jest wyposażony spowoduje, iż będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby kontuzjowane lub też nie czujące się najlepiej w pływaniu.

Radość, jaką wywołują aktywne warsztaty przy muzyce to ważna zaleta, ale basen to przy tym bardzo dobre podłoże do rehabilitacji. Dzięki treningom możemy w pokaźny sposób wspomóc rewalidację codzienną u dorosłych. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są bazowe zręczności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które defekty można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym spodobały się warsztaty na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z tych, na które ewidentnie rośnie popyt stała się koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w zajęciach w wodzie. Taki kurs powinien zainteresować trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcą prowadzić zajęcia z ludźmi cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Przeżycie takiego szkolenia daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak wynika z powyższego artykułu, propozycji w temacie zajęć na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta i większe miejscowości najczęściej oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.