Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na nasze zdrowie, ale również na naszą produktywność. Najlepsza jakość powietrza I odpowiednia temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz korzystnie wpływają na motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku zwykle decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam komfort w trakcie upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze sprawdza się system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie przyjemnej temperatury w środku pomieszczeń latem, gdy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku pomieszczeń, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się tylko latem. Wiele klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia domów pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego pobierana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.