kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki na dowód
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, potwierdzenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje zdobycie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które rozwinąć zdobyte zdolności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym wymogiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego czasie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga głównie osoby, które planują prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Mając takie uprawnienia można również kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był przygotowany w taki sposób, by nastawił kierowcę na ekstremalne sytuacje drogowe oraz unikania kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów czy innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie przedststawia ekstremalne sytuacje, gdy realna jest strata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy rozwijają swoje zdolności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym elementem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Niezbędne materiały szkoleniowe i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy opierają się na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które szczegółowo przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia za pomocą świetnej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do poruszania się w ciężkich warunkach. Edukacja zgodna z przyjętymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej pracy oraz sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

 

Komentarze są wyłączone.