Poduszka ortopedyczna – jak wybrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt Toruń
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może zaszkodzić. Powinno się sprawdzić miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni największą świadomość na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak w trakcie wyboru nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Komentarze są wyłączone.