Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda z Was słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, chociaż w ogóle to pojęcie nie jest powiązane z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin opisujący po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, aczkolwiek spora liczba mężczyzn lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla pań przeciwnie to absolutny koszmar.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na rozmaitych partiach ciała – w okolicach bikini, na nogach i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, dziewczęcej buzi nie prezentują się gustownie i pociągająco. A generalnie każda z pań marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie likwiduje zbędne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności polecany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej szczególnej dolegliwości, oddziałując na komfort pacjentów.

Jeżeli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o przebiegu epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się wybujałym owłosieniem w różnych miejscach. U dziewczyn z tym zaburzeniem, ciemne włoski wzrastają nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale także na buzi, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u atrakcyjnej, 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Damski organizm produkuje równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. W niektórych organizmach możliwe jest, że w efekcie destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają tworzyć za dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Wynikiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Innymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także sterydy (używane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia pierwszych śladów nadmiernego owłosienia zaleca się spotkanie u lekarza. Po głębokim zbadaniu udokumentuje on diagnozę i przepisze stosowne leki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym tylko do kobiet chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie usuwa włoski z każdej części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy utrzymują, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte nastawienie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrzymałe jest Twoje owłosienia. W sumie efekt finalny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi techniczna nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest długotrwałe upośledzenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień laserowy wchłaniany jest tylko przez włosy, które widoczne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości emitowanych promieni skutecznej do ich naruszenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem decydują się na tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie budzi znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na spotkanie w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, salon dostarcza fachową depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Pragniesz posiadać piękną i dopieszczoną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.