Kubki termiczne do pracy lub szkoły

Nowoczesne technologie izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Termokubek idealny
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny

O kubkach termicznych rozmyślamy zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy planujemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują ciepło, ale również są doskonałe do zabierania ze sobą zimnego napoju w upały. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na długo zatrzyma goraco kawy czy herbaty lub chłód napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc będzie dobry w każdej sytuacji.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności przemyśleć kilka istotnych elementów. Po pierwsze niezwykle ważny jest materiał produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz parametry zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale także zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Trzeba także ocenić formę kubka termicznego oraz jego objętość. Termiczne kubki o niskiej objętości nie sprawdzą się na dłuższych podróżach, z tego powodu w tej kwestii najlepiej dostosować rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dopasować od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, posiadają sporo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w korzystaniu. I chociaż nie tak długo utrzymują zimno lub ciepło oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę najbardziej patrzymy, by termiczny kubek jak najdłużej zachowywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno na wiele godzin. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na upadki. Wadą stalowego kubka jest jego ciężar, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe musimy mocno uważać, dlatego termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze utrzymuje ciepło lub zimno. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz świetnie utrzymują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, ze względu na to najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe także cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.