Kubki termiczne do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

O termokubkach myślimy z reguły w okresie jesienno-zimowym, jeśli planujemy zabierać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że temiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale również sprawdzają się do przechowywania zimnego napoju w upały. Jaki kubek będzie dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zachowa ciepło kawy czy herbaty lub zimno napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności przemyśleć parę ważnych aspektów. Przede wszystkim szczególnie istotny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie i parametry zachowania ciepła lub zimna. Drugim detalem jest pokrywka kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę w środku na odpowiednim stopniu, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Powinno się także dopasować formę termicznego kubka i jego pojemność. Kubki o niewielkiej objętości nie będą dobre na dłuższych podróżach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dostosować wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma także znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, jakie mają dłuższy czas zachowania temperatury. Możemy wybrać wzorzysty ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te słabiej trzymają ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być najlepiej lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego zwykle kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, posiadają wiele kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra i są nietrudne w stosowaniu. I choć słabiej zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie rozpadną się tak jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni również na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest ważne, warto zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Planując wycieczkę zwykle chcemy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie stalowy kubek. Takie kubki termiczne najlepiej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło na wiele czasu. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest jego waga, ponieważ jest on cięższy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W aucie powinniśmy szczególnie uważać, więc termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe i świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość pięknych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.