Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

wynajem ekranów LED obsługa imprez masowych telebimy wynajem
Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość
12 kwietnia, 2017
agencja reklamowa toruń projektowanie grafiki projektowanie logo toruń
Trendy w projektowaniu stron www
13 kwietnia, 2017

Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy mamy świadomość tego, że najfajniejsze imprezy to takie, które nie są ustalone „od deski do deski” – a więc sporo rzeczy po prostu odbywa się naturalnie. Nieraz jest tak, że im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać i nie chcemy wychodzić do kogoś, wtedy impreza jest tym bardziej udana. A jeżeli opracowujemy plan działania jeden tydzień wcześniej (panie fundują sobie czasami „wystrzałowe” ubrania z niniejszej okazji oraz dobierają make up), wtedy impreza okazuje się potwornie nudna oraz zamierzamy od razu z niej wyjść. Osoba, jaka jest organizatorem w zasadzie nie potrafi całkowicie przewidzieć wszelkich zdarzeń, może tylko zaoferować pewne ramy, np. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra wszyscy uczestnicy będą sączyć szampana na zewnątrz oraz oglądać sztuczne ognie. Jego zasadniczym celem jest jednakże to, żeby niczego przybyłym gościom w ogóle nie zabrakło. Świetnym pomysłem jest zrobienie gustownej oprawy muzycznej, m in. na zabawie będzie występował kultowy DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Zorganizowanie imprezy nie polega ledwie na zawiadomieniu kolegów i koleżanek sms-em i położeniu alkoholu na stoliku. Właśnie – jeżeli kierujemy swoją uwagę na zawiadomienia. Przesyłanie przykrótkich sms-ów w formie: „w niedzielę balanga, jesteś zaproszony”, „w niedzielę spotykamy się u mnie, impreza do świtu” czy „wpadnij, impreza u mnie”, jest delikatnie mówiąc – proste. Wspaniałym konceptem jest wówczas wydrukowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich uzupełnienie, bądź przesłanie wiadomości, lecz o troszeczkę odmiennym wyglądzie, przykładowo:

„W związku z powszechnymi błaganiami mieszkańców, władca wszelkich włości król Michaił I, jako iż jest przywódcą miłosiernym, przyjmuje na mityczną biesiadę pod „Kogucią Nogą”, gdy tylko w niedzielę Słońce zamaskuje się za horyzontem. Bezwarunkowo należy mieć wolne odzienie i okazałą miarę dobrego humoru. Na biesiadzie robieniem muzyki zajmie się sympatyczny DJ, natomiast wieczerza zatrzyma się w takiej sytuacji, kiedy wszyscy zaproszeni goście zapadną w błogi sen bądź wrócą do własnych zamków.”

Wyszło dużo lepiej, prawda? Na pewno więcej przyjaciół przybędzie na imprezę po odebraniu takiej informacji. Musimy wspomnieć, ażeby mówiąc w skrócie nie była zbyt patetyczna – musi obowiązkowo zawierać konieczną dozę powagi oraz dowcipu. Jakich błędów należy unikać? Powyższy sms bądź zaproszenie w postaci karteczki krótko mówiąc nie może nikogo zranić. Darujmy sobie ujmowanie znajomego niezbyt przyjazną ksywką (nawet jeżeli na daną osobę w ten sposób mówią inni), zapisywanie cudzych cech osobowości (zwłaszcza pejoratywnych) i pozostałych porównywalnych rzeczy.

W przypadku kiedy publikujemy zaproszenia, wówczas nie muszą one mieć postaci estetycznej karteczki zapełnionej tekstem. Nie muszą to być także karteczki kupione w hipermarkecie z artykułami papierniczymi bądź w internecie. Interesującym konceptem jest własnoręczne stworzenie graficzne zaproszeń, m in. w formie zamkniętej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko zależy bez wątpienia od charakteru imprezy, m in. czy przybyli goście będą poprzebierani.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tutaj uwidacznia się centralny, oraz równocześnie chyba najbardziej istotny problem: czy jakiś z gości ma uczulenie bądź nietolerancję na jakieś potrawy? Jakie są skłonności kulinarne zaproszonych osób? Czy preferują tańczyć na działce przy ognisku czy jeść wytworne potrawy w restauracji? Na dobrej imprezie alkohol absolutnie nie „zasłoni” wyśmienitego jedzenia, to znaczy, że potrawy powinny posiadać pierwsze miejsce, a nie czerwone wino czy cytrynówka. Każdy doskonale wie, że absolutnie nie wolno pić na tzw. „goły żołądek”. Nim uczestnicy zaczną rozlewać znakomitej klasy trunki wyskokowe, koniecznie muszą trochę zjeść. Menu powinno być dopasowane do ich preferencji, m in. jeśli koleżanka ze studiów jest uczulona na marchew, wtedy cudownie by było, jeżeliby na stoliku znalazły się posiłki bez niniejszego warzywa. Skoro znajomy ze studiów posiada problem z nietolerancją pszenicy i jogurtów i innych produktów mlecznych, wówczas trzeba opracować przynajmniej 2-3 potrawy wyłącznie dla niego. W innym przypadku będzie pozostawał przy zachęcających daniach i nic nie jadł, albo przyniesie własne dania, a na to krótko mówiąc nie powinien pozwolić żaden inicjator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, ażeby wszyscy goście świetnie się bawili). Koszty prywatki można naturalnie rozbić na wszystkich uczestników zabawy – łącznie z kosztami wynajęcia DJ-a. Każdy z nich przyniesie po prostu ze sobą napój alkoholowy oraz jakieś dania. Musimy jednak kontrolować, by nie pojawiło się kilkanaście butelek z wódką i jedyne wino (lub na odwrót). Lecz to co każdy uczestnik bierze trzeba uzgodnić na wstępie.

Jeżeli planujesz zaprosić na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to kliknij w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a odnajdziesz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.