Kruszywa – rodzaje i zastosowanie

dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
4 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – historia, zmiany, czasy najnowsze
20 maja, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz zajmuje się usługami sprzedaży i transportu kruszyw drogowych, jak i kruszyw budowlanych. W naszej ofercie oferujemy dobrej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie drogowe. Materiały pochodzące z naszych źródeł oferowane są głównie fabryką produkującym beton producentom kostki brukowej jak i wytwórniom mieszanek bitumicznych. Co więcej kruszywa oferowane są także klientom detalicznym. Każdy może skorzystać z naszej ogromnej palety produktów.

Co można odszukać w ofercie przedsiębiorstwa ProKrusz?

Pierwszą grupą sprzedawanych przez nas materiałów są kruszywa drogowe. Jak sama nazwa wskazuje kruszywa drogowe wykorzystywane są w branży drogowej. Wykorzystuje się je do utwardzania nawierzchni, wzmacniania parkingów, realizowania podstawy drogowej, a także do tworzenia warstw wiążących. Kruszywa drogowe powinny urzeczywistniać określone normy, powiązane najczęściej z ich trwałością, jak i czynnikiem ścierania. W końcu stanowią one kluczowy składnik budowy ulic i autostrad. Surowce drogowe, oprócz wymienionych wyżej cech, powinny się także odznaczać wytrzymałością na zmieniające się realia atmosferyczne, co jest niesamowicie ważne w naszym klimacie. Przy użyciu odpowiedniej jakości kruszywa niestabilne temperatury nie wpłyną negatywnie na kondycję powierzchni dróg. W zasobach naszego przedsiębiorstwa odnajdziecie następujące typy kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec o granulowanej strukturze powstały w wyniku przekruszenia tłucznia w granulatorze (drugie kruszenie materiału skalnego). Oferujemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest zazwyczaj wykorzystywany do tworzenia betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem kruszonym o zróżnicowanej wielkości ziaren (od 2 do 20 mm). Powstaje po przekruszeniu tłucznia w urządzeniu granulującym. Grys to surowiec używany zarówno w przemyśle drogowym, jak i w ogrodnictwie jako surowiec dekoracyjny.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to kamień kruszony o urozmaiconych rozmiarach. Kliniec jest kruszywem powstającym z pierwszego kruszenia. Jako fundamentalne kruszywo drogowe używane jest do wzmacniania nawierzchni.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane zwykle używane w budownictwie drogowym wytwarzane z skały. Tłuczeń odznacza się chropowatą powierzchnią i budową bryły sześciennej. Używany jest do produkcji powierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Drugą rodziną sprzedawanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że wykorzystuje się je do stawiania obiektów mieszkalnych, jak i budynków fabrycznych, niezmiernie ważne jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ucisk, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Przecież mają one zapewnić trwałość konstrukcji budynku. Kruszywa budowlane dostarczane przez ProKrusz spełniają jakiekolwiek standardy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej kompleksowej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek jest luźną skałą osadową składającą się w dużej mierze z kwarcu. Wielkość ziaren tego kruszywa mieści się w granicach od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do wytwarzania betonu i półfabrykatów stosowanych w budownictwie.
 • Żwir – oferujemy żwir o takich frakcjach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, porównywalnie jak piasek używany jest do produkcji betonu i prefabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące generalnie na obszarze Polski.

Następną rodziną kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to surowce mineralne rozdrobione w rezultacie degradacji skał lub przy zastosowaniu przemysłowych technik rozbijania. Występują na masową skalę w przyrodzie. Kruszywa naturalne wykorzystywane są w przemyśle budowlanym i drogowym. ProKrusz stworzył dla Was specjalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – jest osadową skałą węglanową. Stosuje się go do produkcji specjalistycznego cementu, w ceramice, jak i do produkcji produktów ognioodpornych.
 • Wapień – w naturze skała osadowa uformowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w postaci kalcytu. Jako materiał występujący w naturze jest niezmiernie przystępny w obróbce, przez co szczególnie powszechny jako materiał budowlany.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o jasnoszarym, lub czerwonym zabarwieniu (zależnie od miejsca egzystowania). Wykorzystywany jest jako kamień wykończeniowy i ozdobny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o wyjątkowym wyglądzie. To kruszywo stosowane jest jako kamień drogowy i budowlany.
 • Bazalt – skała lita o szczególnie nietypowej formie. Cechą rozpoznawalną bazaltu jest odrębność słupowa. Jako kruszywo budowlane odróżnia się wysoką odpornością na kwasy i uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te występujące w naturze jak i syntetyczne służą nam od najdawniejszych czasów. Kruszywa wykorzystywane są do budowy dróg, obiektów, do aranżacji ogrodu, jak i do wyrobu porcelany. Firma ProKrusz, jako wyspecjalizowany dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego gwarantuje znakomitą jakość swoich materiałów. Od wielu lat dostarczamy produkty wielu przedsiębiorcom ciesząc się nieprzerwanie dobrą renomą. Nasze usługi skupiają się się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale także na transporcie. Dowozimy nasze wyroby na terenie Polski, bez względu na wielkość zleceń. Troszczymy się o zadowolenie naszych Kontrahentów i długotrwałe relacje z partnerami biznesowymi. Stawiamy na ekspresowość usług i profesjonalizm. Produkujemy wysokiej jakości kruszywa zaspokajające wszelkie standardy. Odkryj już dzisiaj, że ProKrusz to kruszywa pierwszej klasy!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa drogowe warszawa

Komentarze są wyłączone.