Klimatyzacja multi split do biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć działania. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz pomieszczeń przynosząc nam komfort w ciągu lata. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Co to jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz domu zwłaszcza latem, kiedy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń, przynosząc ochłodę oraz komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna lokalnego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia domów pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli wybieramy zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny w środku mieszkania i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma także pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.