Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, żeby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.