Pomoc adwokata – nowe i stare długi

odzyskiwanie sms z telefonu odzyskiwanie danych toruń odzyskiwanie danych android
Profesjonalne odzyskiwanie SMS z telefonów
29 kwietnia, 2017
dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
4 maja, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Jak działają firmy windykacyjne?

Ogromna liczba przedsiębiorstw odzyskujących długi jest prowadzona poprzez osoby, które zakończyły studia z zakresu prawa, jednakże nie mają aplikacji. Dlatego posiadają powierzchowną wiedzę z problematyki kodeksu cywilnego. Uzyskiwanie przeróżnego charakteru wierzytelności wymaga poważniejszego poświęcenia i zdolności, którego absolutnie nie możemy nabyć w inny sposób, jak podczas stażu w kancelarii u wyuczonych znajomych po fachu. W tym przypadku niezastąpiony jest adwokat, który niewątpliwie będzie miał świadomość, jakie ruchy dobrze jest przedsięwziąć. Firmy windykacyjne chętnie nie zabierają jakiejkolwiek „przedpłaty” i umawiają się jedynie na procent od wyegzekwowanego długu. Przeważnie jest to od 20% do około 50% całej kwoty. To bez wątpienia fakty odnoszące się do Nabywców. Oni wcale nie muszą właściwie niczego robić, poza wyczekiwaniem na uregulowanie części wierzytelności przez omawianą placówkę. Natomiast co w tymże czasie dzieje się z trasatem?

Nierzetelne firmy, czyli tysiące wezwań do zapłaty

Musimy w niniejszym miejscu rozpoznać dwie rzeczy: gdy któraś osoba dopiero co stała się dłużnikiem oraz wierzytelności przedawnione, jakich po prostu nie należy spłacać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to wierzyciel musi obligatoryjnie oddać długi pod rygorem procesu sądowego, wręczenia postanowienia, odebrania wszelkich funduszy poprzez komornika i w konsekwencji zapłacenia wiele pokaźniejszej kwoty niżeli początkowa. W drugiej sytuacji wcale nie należy opłacać zadłużenia – taką wiadomość zdobędziemy od każdego prawnika. Niestety większość firm dochodzących wierzytelności nie prosi już o spłatę opisanego zadłużenia, ale grozi trasatów negatywnymi efektami ich niespłacenia. Robią to przy pomocy listów, które raz za razem lądują w skrzynce, kilku takich samych informacji e-mail oraz nieustannych telefonów z numerów zastrzeżonych. Najczęściej listy są nakreślone w taki sposób, aby dłużnik rozważył to, iż faktycznie powinien coś uiścić. Pełno w nich osobliwych dla „zwykłego zjadacza chleba” sformułowań typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co faktycznie w niniejszej sytuacji trzeba zrobić?

Kiedy faktycznie mamy dług do zapłacenia

Wówczas powinniśmy odebrać pozew o uregulowanie należności z sądu (o ile zadłużenia już wcześniej nie oddaliśmy). Jakiegokolwiek dokumentów z sądu nie można ignorować, bowiem po pewnym okresie (usankcjonowanie) ma ono moc wykonawczą. Jeżeli informacje ujęte w pozwie są fałszywe lub załączono do pozwu niewiarygodne załączniki – tym bardziej powinniśmy zareagować. Trasat ma uzasadnienie, żeby się bronić, przykładowo kiedy doszło do unieważnienia zadłużeń. W niniejszej sytuacji należałoby zaczerpnąć z pomocy prawnej albo iść do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wytłumaczy nam, jakie ruchy będą najprzydatniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi własnych należności, posiada obowiązek sformułować w czasie rozprawy sądowej dowody, przykładowo wypełniony mandat za przejechanie na czerwonym świetle.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Przedsiębiorstwa dochodzące wierzytelności nie mają zupełnie najmniejszych upoważnień. Ma je sąd, egzekutor, mecenas – jednak nie firma zajmująca się inkasowaniem przestarzałych długów. Jeżeli więc odebraliśmy ponaglenie do zapłaty od takiego podmiotu, nie należy wykonywać tych ruchów:

1. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno dawać odpowiedzi na pisma, e-maile oraz odbierać komórki, gdyż będzie to jednoznaczne z występowaniem wierzytelności (którego w ogóle nie musimy uiszczać)

2. W przypadku kiedy owa firma kontaktuje się telefonicznie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że cała dyskusja będzie nagrana – i to niekiedy może oczywiście dać negatywne konsekwencje. Stąd nie dawajmy się nagrywać, mówiąc w skrócie nie wchodźmy w jakiekolwiek rozmowy z windykatorami z call center. Zwyczajnie odrzućmy połączenie, zwłaszcza jeżeli nie jest w ogóle widoczny numer telefonu.

3. Krótko mówiąc nie dajmy się dręczyć! W sytuacji przestarzałych wierzytelności przenigdy nie posyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb spłacania zadłużenia w składkach ratalnych, pomysłów odwleczenia terminu zapłaty wierzytelności itd. Krótko mówiąc nie dajmy się również nabrać na pertraktacje, zatem „promocje” i „upusty” tyczące się niefunkcjonujących od dawna długów.

4. Po prostu nie wpłacajmy żadnej sumy na konto przedsiębiorstwa windykacyjnej, nawet jednego grosza. Bowiem po krótkim czasie rozpocznie się cała machina pozyskiwania zadłużeń. Opłacenie chociażby szczególnie małej ilości pieniędzy jest równoznaczne z tym, iż wierzytelność uwzględniamy.

5. W przypadku kiedy odebraliśmy skomplikowane zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który objaśni nam poszczególne jego fragmenty.

Musimy również mieć na uwadze o tym, że długi przestarzałe możemy uiścić dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się jednak na rachunku bankowym prawdziwego wierzyciela, tylko instytucji, jaka niniejszy dług w późniejszym okresie zakupiła. Należałoby w owym przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy tak należy robić? Zapłacenie pierwotnemu wierzycielowi przestarzałego zadłużenia posiada sens, ale płacenie firmom, jakie od siebie wzajemnie zakupują wierzytelności oraz liczą na natychmiastowy zarobek – prawdopodobnie nie. Szczególnie, że część dopuszcza się pogwałcenia polskiego systemu prawnego.

Jeżeli zaabsorbował Cię niniejszy wątek i zamierzasz ujrzeć, jak między innymi wygląda fachowa strona adwokata, możesz kliknąć tu – Adwokat Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.