Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od razu w trakcie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i efekt zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u stomatologa jest bardzo wygodny oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić także przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na zęby. Licówkami można schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.