Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozwoju technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na ostateczny efekt musieli czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie powstała możliwość poznania efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest bardzo komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Pod licówkami można schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.